Betlehemské svetlo tento rok prinesie hornorakúsky skaut Niklas Lehner

Betlehemské svetlo tento rok prinesie hornorakúsky skaut Niklas Lehner

Betlehemské svetlo tento rok prinesie hornorakúsky skaut Niklas Lehner
Aktuálne

Jedenásťročný Niklas Lehner z Vorchdorfu v okrese Gmunden je tohtoročným Dieťaťom svetla. Už 32 rokov Betlehemské svetlo pripomína posolstvo vianočného pokoja.

Skauti tento rok rozdávajú Betlehemské svetlo už po 30.-krát (pozn. na Slovensku po 29.-krát). Preto ich rakúska stanica ORF teraz oslovila, aby práve oni nominovali Dieťa svetla. Voľba padla na Niklasa Lehnera, ktorý sa na rozdávaní svetla podieľa už roky a čo sa týka lásky k blížnemu, je pre mnohých vzorom. „Dôležitosť pokoja vnímam už od ranej mladosti. Nikto by sa v rodine nemal hádať a nemali by rovnako existovať žiadne vojny. Každý človek k tomu musí dopomôcť“, hovorí presvedčene Niklas.

Chlapec navštevuje prvú triedu gymnázia vo Welse. Vo svojej obci je bubeníkom v hudobnom spolku, vo farnosti zas hrá na cajone v zbore pri detských omšiach. Navyše je tiež nadšeným miništrantom a futbalistom v tíme U12 z Vorchdorfu.

Rodičia, ktorí výber ich syna vnímajú ako veľkú poctu, ho budú sprevádzať na ceste do Svätej zeme. Tam 28. novembra v Jaskyni narodenia v Betleheme Niklas prevezme Svetlo v prítomnosti delegácie z Horného Rakúska a náboženských zástupcov. Tým sa Svetlo vydá na svoju cestu do Európy. Rozdávané bude okrem toho dokonca aj v USA a Južnej Amerike. Dieťa svetla bude hosťom v televíznej relácii „Adventný večer so 100 000 svetlami“ s Florianom Silbereisenom o 20:15 na rakúskej stanici ORF 2.

Zdroj: ooe.orf.at
Foto: ORF