Uprednostnite, prosím, email pred telefonátom

svetlo@skauting.sk

Ako to bude tento rok s Betlehemským svetlo?

Máme dobrú správu. Betlehemské svetlo príde na Slovensko aj v roku 2022. Po náročných a komplikovaných dvoch rokoch ovplyvnených situáciou ohľadom pandémie COVID-19 prichádza snáď uvoľnenie opatrení a obmedzení. Cieľom v roku 2022 bude priniesť Betlehemské svetlo na Slovensko minimálne v pôvodnom rozsahu a harmonograme ako sme jeho príchod poznali do roku 2019.

Kedy a kde si môžem odpáliť Betlehemské svetlo?

Miest, kde bude počas vianočného obdobie Betlehemské svetlo k dispozícii je mnoho. Do roznášania sa okrem niekoľkých tisícov skautov môže vzhľadom na to, že Svetlo sa šíri odpálením zo sviečky na sviečku, zapojiť každý. Odporúčame pozrieť si našu mapu, kde sa snažíme sústrediť všetky miesta, o ktorých vieme a ktoré zabezpečujú skauti. Určite však tých ďalších budú stovky.

Kedy príde vlak s Betlehemským svetlom na stanicu?

Budeme sa snažiť, aby Betlehemské svetlo v roku 2022 prišlo do všetkých kútov Slovenka aj tradičnými vlakovými spojeniami. Informácie pre vás zverejníme na mape.

Nenašli ste odpoveď? Napíšte nám

Ak máte otázku v súvislosti s Betlehemským svetlom, na ktorú ste na našej stránke nenašli odpoveď, tak nám neváhajte napísať e-mail na adresu svetlo@skauting.sk.