Uprednostnite, prosím, email pred telefonátom

svetlo@skauting.sk

Ústredie Slovenského skautingu sídli v Bratislave, na Mokrohájskej ceste.

Ako to bude tento rok s Betlehemským svetlo?

Máme dobrú správu. Betlehemské svetlo príde na Slovensko aj v roku 2020. Vzhľadom na aktuálnu situáciu sme však boli nútení pristúpiť k niekoľkým zmenám. Tou najvýraznejšou je šírenie Plamienka z Betlehema bez vlakového rozvozu. Je to veľká výzva, no tie majú skauti radi. Tento rok tak okrem krehkého plamienka budeme chrániť aj seba a svoje okolie.

Kedy a kde si môžem odpáliť Betlehemské svetlo?

Miest, kde bude počas vianočného obdobie Betlehemské svetlo k dispozícii je mnoho. Do roznášania sa okrem niekoľkých tisícov skautov môže vzhľadom na to, že Svetlo sa šíri odpálením zo sviečky na sviečku, zapojiť každý. Odporúčame pozrieť si našu mapu, kde sa snažíme sústrediť všetky miesta, o ktorých vieme a ktoré zabezpečujú skauti. Určite však tých ďalších budú stovky.

Kedy príde vlak s Betlehemským svetlom na stanicu?

Vlak s Betlehemským svetlom v roku 2020, žiaľ, nepríde. Rozhodli sme sa neorganizovať vlakový rozvoz z bezpečnostných dôvodov, kedy sme vás nechceli pozývať na železničné stanice a vytvárať tak tým nekontrolovateľne veľké skupiny. Budeme sa však snažiť priniesť alternatívnymi spôsobmi do čo najväčšieho počtu miest. Informácie pre vás zhromažďujeme na mape.

Nenašli ste odpoveď? Napíšte nám

Ak máte otázku v súvislosti s Betlehemským svetlom, na ktorú ste na našej stránke nenašli odpoveď, tak nám neváhajte napísať e-mail na adresu svetlo@skauting.sk.